Tools2Boost

Nemokama naudinga programinė įranga internete

Unix laiko žyma

Kiek sekundžių yra nuo 1.1.1970? Sužinokite ir konvertuokite Epoch Posix laiką internete.

Pažiūrėkite, kiek sekundžių praėjo nuo 1970 m. sausio mėn. Tai "Unix" laiko žymė, plačiai naudojama informatikoje.

Dabartinė Unix laiko žyma






Konvertuoti tarp Unix laiko žymos ir datos laiko


Unix laiko žyma

tarp

Metai:
Mėnuo:
Diena:
Valanda:
Minutė:
Antra (sek.):

Įdomūs klausimai ir atsakymai apie "Unix" laiko žymą

Kas yra Unix laiko žyma?

„Unix“ laiko žyma yra sekundžių skaičius, praėjęs nuo 1970-01-01 00:00:00, neįskaitant keliamųjų sekundžių.

Kas yra „šuolinės sekundės“?

Keliamoji sekundė yra vienos sekundės korekcija, netaisyklingai taikoma koordinuotam pasauliniam laikui, kuris yra dažniausiai naudojamo civilinio laiko pagrindas.

Kas yra Unix?

"Unix" yra kompiuterių operacinė sistema, panaši į "Windows", "MacOS" ar "Linux". Ji buvo sukurta 1969 m.

"Unix" laiko žymų supratimas: Skaitmeninis laiko stebėjimo kompiuterinėse sistemose pagrindas

Unix laiko žyma yra tam tikro laiko momento skaitinis vaizdas. Paprastai jis naudojamas stebėti įvykių datą ir laiką kompiuterinėse sistemose ir dažnai išsaugomas kaip pasirašytas sveikasis skaičius, nurodantis sekundžių skaičių, praėjusį nuo Unix epochos. Unix epocha yra laiko momentas, kai Unix laiko žyma nustatoma į 0 ir paprastai laikoma 1970 m. sausio 1 d. vidurnakčiu, koordinuotu pasauliniu laiku (UTC).

„Unix“ laiko žyma dažniausiai naudojama programuojant kompiuterius, ypač kuriant žiniatinklius, kad būtų nurodyta tiksli įvykio ar veiksmo data ir laikas. Pavyzdžiui, Unix laiko žyma gali būti naudojama norint parodyti laiką, kai vartotojas atliko konkretų veiksmą svetainėje, arba stebėti operacijos datą ir laiką duomenų bazėje.

Vienas iš Unix laiko žymos naudojimo pranašumų yra tai, kad ją galima lengvai konvertuoti į žmonėms suprantamą datos ir laiko formatą. Tai naudinga, kai naudotojams rodoma laiko žyma arba lyginant laiko žymes, siekiant nustatyti laiko skirtumą tarp dviejų įvykių. Norėdami konvertuoti Unix laiko žymą į žmogui suprantamą datą ir laiką, programuotojas gali naudoti funkciją arba biblioteką, kuri gali konvertuoti laiko žymą į norimą formatą.

„Unix“ laiko žyma ne tik naudojama kompiuterių programavimui, bet ir kitose srityse, pavyzdžiui, kriptografijoje ir tinklo saugoje. Pavyzdžiui, Unix laiko žyma gali būti naudojama kaip skaitmeninio parašo dalis dokumento ar pranešimo autentiškumui patikrinti.

Apskritai „Unix“ laiko žyma yra universalus ir plačiai naudojamas įrankis, skirtas datoms ir laikui kompiuterinėse sistemose sekti ir atvaizduoti. Dėl paprasto skaitinio atvaizdavimo ir lengvo konvertavimo jis yra patogus pasirinkimas daugeliui programų.


Suprasti UTC: Pasaulinis laiko standartas, kuris užtikrina pasaulio sinchronizaciją

Visuotinis sinchroninis laikas (arba UTC), anksčiau žinomas kaip koordinuotasis pasaulinis laikas (arba UTC), yra pagrindinis laiko standartas, naudojamas aviacijoje, automobilių pramonėje ir mokslo bei technikos bendruomenėse. UTC taip pat naudojamas mokyklose, vyriausybėse ir įmonėse, kad jų sistemos veiktų pagal tą patį tvarkaraštį. Kiekvienas regionas pasirenka savo datos ir laiko poslinkį nuo UTC. Kiekvieną dieną UTC atnaujinama 3 val. Ramiojo vandenyno standartiniu laiku (PST) iki 18 val. PST.

Tada apskaičiuotos UTC laiko žymos tikslumas yra ± 0,9 sekundės, kai vidurkis per 30 minučių. Kas kelerius metus į kalendorių įtraukiama šuolinė sekundė, kad būtų išvengta metų trukmės pokyčių, kai Žemė sukasi. Taip pat yra regionų, vadinamų laiko juostomis, kurios yra pagrįstos skirtingais miestais ar miesteliais. Pirminė laiko juosta pavadinta Grinviču.

Laiko juostos apibrėžiamos pagal regiono atstumą nuo pagrindinio dienovidinio. Pavyzdžiui, Šiaurės Amerikoje yra 12 laiko juostų, atsižvelgiant į tai, kiek jos yra nuo Šiaurės Amerikos rytų pagrindinio dienovidinio (EPIM). Pirminė laiko juosta pavadinta Grinviču pagal Londono Karališkąją Grinvičo observatoriją, kurioje buvo pagrindinis telkinys prieš observatorijos sunaikinimą per Antrąjį pasaulinį karą. Pirminė laiko juosta veikia kaip kitų zonų etalonas ir apibrėžia kiekvieno kasdienes darbo valandas. Pagrindinis skirtumas tarp pirminės ir antrinės laiko juostų yra tas, kad antrinės zonos yra nuo 2 iki 13 laipsnių nuo pagrindinio dienovidinio, todėl šios kompensacinės zonos labiau tinka vakaro pramogoms ar verslo reikalams.