Brūkšninių kodų generatorius
Kurti įvairius brūkšninius kodus
Įdomūs klausimai ir atsakymai apie brūkšninius kodus
Kas yra brūkšninis kodas?
Kodėl naudojami brūkšniniai kodai?
Brūkšninis kodas: Netikėta duomenų valdymo ir efektyvumo revoliucija
Brūkšniniai kodai - tai išradingas duomenų kodavimo būdas, kai duomenys užkoduojami raštu, kurį gali perskaityti mašinos, ypač optiniai skaitytuvai. XX a. šeštojo dešimtmečio pradžioje sukurti komerciniam naudojimui, brūkšniniai kodai tapo neatsiejama inventoriaus valdymo, pardavimo vietų sistemų, logistikos ir net bilietų pardavimo dalimi. Labiausiai paplitęs formatas yra vienmatis (1D) brūkšninis kodas - tai įvairaus pločio vertikalių linijų serija, po kuria paprastai yra skaičių eilutė. Nuskaičius šias linijas arba brūkšnelius, jie iššifruojami į duomenis, kurie gali būti naudojami įvairioms reikmėms - nuo produkto kelionės per tiekimo grandinę stebėjimo iki pardavimo mažmeninėje parduotuvėje užbaigimo.
Brūkšninių kodų technologija yra apgaulingai paprasta, bet neįtikėtinai veiksminga. Kiekviena 1D brūkšninio kodo eilučių serija reiškia skaičius arba raides pagal iš anksto nustatytus standartus, pavyzdžiui, universalųjį produkto kodą (UPC) arba Europos gaminio numerį (EAN). Ne mažiau svarbūs ir tarpai tarp brūkšnių, nes jie padeda atskirti vieną brūkšnių rinkinį nuo kito. Optiniai skaitytuvai šiuos brūkšninius kodus nuskaito apšviesdami raštą raudona šviesa ir matuodami atgal atsispindėjusios šviesos kiekį. Kadangi brūkšneliai sugeria šviesą, o tarpai ją atspindi, skaitytuvas gali lengvai juos atskirti ir interpretuoti užkoduotą informaciją.
Brūkšniniai kodai įmonėms ir organizacijoms turi keletą privalumų. Pirmiausia tai efektyvumas. Nuskaityti brūkšninį kodą užtrunka kur kas trumpiau nei įvesti duomenis rankiniu būdu, todėl greičiau valdomos atsargos ir atliekami sandoriai su klientais. Tai taip pat sumažina žmogiškųjų klaidų skaičių, nes įvedant duomenis rankiniu būdu dažniau pasitaiko klaidų. Be to, brūkšninių kodų gamyba yra ekonomiška. Juos galima pigiai atspausdinti arba priklijuoti prie produktų ar dokumentų, o jiems nuskaityti reikalingos technologijos taip pat tampa vis labiau prieinamos. Todėl jie tapo prieinami net mažoms įmonėms.
Tačiau brūkšniniai kodai nėra be apribojimų. Kadangi jie priklauso nuo optinio nuskaitymo, jų įskaitomumui gali turėti įtakos fiziniai pažeidimai, pavyzdžiui, įbrėžimai, sutepimai ar išblukimas. Be to, nors 1D brūkšniniai kodai puikiai tinka nedideliam duomenų kiekiui koduoti, jie netinka sudėtingesniems informacijos rinkiniams. Todėl buvo sukurti dvimačiai (2D) brūkšniniai kodai, pavyzdžiui, QR kodai, į kuriuos galima įrašyti daug daugiau duomenų ir net daugialypės terpės turinį, pavyzdžiui, svetainių nuorodas ar vaizdo įrašus. Kitaip nei 1D brūkšninius kodus, 2D kodus galima nuskaityti bet kokiu kampu, todėl jie yra dar universalesni.
Apibendrinant galima pasakyti, kad brūkšniniai kodai iš esmės pakeitė duomenų tvarkymo būdus daugybėje pramonės šakų. Jų naudingumas toli gražu neapsiriboja vien prekybos centrų kasomis, nes jie atlieka svarbų vaidmenį racionalizuojant veiklą ir mažinant sąnaudas. Nepaisant tam tikrų apribojimų, ši technologija buvo pritaikyta ir tobulinama, todėl atsirado pažangesnių formų, pavyzdžiui, 2D brūkšniniai kodai ir RFID žymos. Vis labiau skaitmeniniame pasaulyje kuklus brūkšninis kodas liudija, kad veiksmingas, tikslus ir ekonomiškas duomenų tvarkymas išlieka svarbus.