Tools2Boost

Nemokama naudinga programinė įranga internete

Celsijaus Farenheito temperatūros keitiklis

Konvertuoti Celsijaus ir Farenheito temperatūras.

Celsijaus:
°C
Farenheito:
°F

Įdomūs klausimai ir atsakymai apie Celsijaus ir Farenheito laipsnius

Kaip rankiniu būdu konvertuoti Celsijaus laipsnius į Farenheito laipsnius?

fahrenheit = (celsius * 9/5) + 32

Kaip rankiniu būdu konvertuoti Farenheito laipsnius į Celsijaus laipsnius?

celsius = (fahrenheit - 32) * 5 / 9

Kas yra Celsijaus?

Celsijaus yra temperatūros matavimo vienetas. 0 laipsnių yra užšalimo taškas. 100 laipsnių yra virimo temperatūra.

Kas yra Farenheitas?

Farenheitas - temperatūros matavimo vienetas, dažniausiai naudojamas JAV. 32 laipsniai yra užšalimo temperatūra. 212 laipsnių - virimo temperatūra.


Suprasti Farenheito ir Celsijaus skalę: Jų vaidmuo matuojant temperatūrą ir poveikis sveikatai bei aplinkai

Farenheito ir Celsijaus skalės yra du skirtingi temperatūros matavimo būdai. Jos abi naudojamos kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, gaminant maistą ir priimant sprendimus dėl sveikatos. Tiek Celsijaus, tiek Farenheito skalės pagrįstos principu, kad temperatūros pokytis keičia vandens kiekį medžiagoje. Be to, tiek Farenheito, tiek Celsijaus skalės formulėje, naudojamoje skalės reikšmėms apskaičiuoti, atsižvelgiama į garavimą. Dėl šios priežasties abi skalės plačiai naudojamos visame pasaulyje.

Farenheito skalė yra tikslesnė už Celsijaus skalę, nes joje atsižvelgiama į tai, kiek vandens yra medžiagoje. Pavyzdžiui, ledas yra šaltesnis už įprastą temperatūrą, nes jame yra mažiau vandens nei įprastai. Priešingai, ledas tirpsta esant daug aukštesnei nei įprasta temperatūrai. Taip yra todėl, kad jam tirpstant jame yra daugiau vandens, palyginti su tuo, kai jis yra šaltas. Kitas skirtumas tarp šių dviejų skalių yra tas, kaip jos atsižvelgia į garavimą. Pagal Farenheito skalę 0 laipsnių reiškia 100 proc. garavimą, o pagal Celsijaus skalę nulis laipsnių reiškia 100 proc. užšalimo tašką. Taip yra dėl to, kad kiekviena skalė atsižvelgia į vandens garavimą.

Nors iš pavadinimo galima suprasti kitaip, oro kondicionierius ne didina, o vėsina patalpos temperatūrą. Pagrindinis oro kondicionieriaus veikimo būdas - pūsti šaltą orą į patalpą. Dėl to oras kambaryje tampa vėsesnis nei įprastai, o objektas, kuris pirmiausia sukelia šilumos pojūtį - kūnas - taip pat tampa vėsesnis. Taigi oro kondicionierius naudoja tiek Celsijaus, tiek Farenheito skalę, kad puikiai kontroliuotų temperatūrą patalpoje. Be to, oro kondicionierius taip pat gali sumažinti kambario temperatūrą, jei jis yra per karštas, cirkuliuodamas jame vėsų, o ne šilumą skleidžiantį orą.

Aukšta ir žema temperatūra reiškia kraštutinius temperatūros skalės galus. Aukšta temperatūra paprastai siejama su karštu oru, o žema – su šaltu oru. Tiek aukšta, tiek žema temperatūra gali turėti didelį poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai bei gerovei.

Aukšta temperatūra gali būti pavojinga dėl daugelio priežasčių. Esant dideliam karščiui, organizmo gebėjimas atvėsti gali būti perkrautas, o tai gali sukelti šilumos smūgį ir kitas su karščiu susijusias ligas. Aukšta temperatūra taip pat gali padidinti pažemio ozono – oro taršos, kuri gali pakenkti kvėpavimui – susidarymą. Be to, dėl aukštos temperatūros vanduo gali greičiau išgaruoti, o tai gali sukelti sausros sąlygas.

Kita vertus, žema temperatūra gali būti vienodai pavojinga. Esant dideliam šalčiui, organizmo gebėjimas sušilti gali būti perkrautas, o tai gali sukelti hipotermiją ir nušalimą. Dėl žemos temperatūros vanduo taip pat gali užšalti, todėl augalams ir gyvūnams gali būti sunku arba neįmanoma pasiekti vandens, reikalingo išgyventi. Be to, dėl žemos temperatūros keliai ir šaligatviai gali būti slidūs ir pavojingi keliauti.

Apskritai svarbu žinoti apie aukštą ir žemą temperatūrą ir imtis priemonių apsaugoti save ir aplinką esant ekstremalioms temperatūroms. Tai gali apimti hidrataciją ir dažnas pertraukas šešėlyje, kai lauke karšta, apsirengti šiltais sluoksniais ir vengti ilgalaikio šalčio, kai lauke šalta. Imdamiesi šių atsargumo priemonių galime padėti išvengti neigiamo ekstremalių temperatūrų poveikio mūsų sveikatai ir aplinkai.