Tools2Boost

Nemokama naudinga programinė įranga internete

GPS padėtis

Peržiūrėkite savo prietaiso GPS (pasaulinės padėties nustatymo sistemos) buvimo vietą.

Atidarykite žemėlapį su dabartine savo pasaulio padėtimi. Peržiūrėkite platumą, ilgumą ir tikslumą.

Įkelti mano įrenginio GPS padėtį dabar

Tikslumas (metrais):
...
Platuma:
...
Ilguma:
...


Įdomūs klausimai ir atsakymai apie geografinę padėtį

Kas yra GPS?

GPS yra pasaulinė padėties nustatymo sistema, naudojanti palydovus erdvėje. Jį valdo Jungtinių Amerikos Valstijų kosminės pajėgos ir priklauso Jungtinėms Amerikos Valstijoms. GPS leidžia naudojant elektroninį imtuvą nustatyti tikslią jūsų buvimo vietą žemės paviršiuje.

Kokios kitos paslaugos yra be GPS?

  • GLONASS
  • Galileo
  • BeiDou

Kokie įrenginiai palaiko GPS?

GPS dažniausiai palaikoma išmaniuosiuose mobiliuosiuose telefonuose su "Android" arba "iOS" operacine sistema.

Kodėl mano telefonas nerodo GPS vietos?

Mobiliojo telefono nustatymuose neįjungta GPS funkcija arba jūsų mobilusis telefonas nepalaiko GPS. Pabandykite rasti GPS nustatymą mobiliajame telefone arba planšetiniame kompiuteryje.

Kas yra pasyvioji GPS?

Pasyvioji GPS stebi judančios transporto priemonės padėtį pagal tam tikrus važiavimo įvykius. Pavyzdžiui, pasyvieji GPS sekimo įrenginiai fiksuoja, kur transporto priemonė važiavo per pastarąsias 6 ar daugiau valandų. Pasyviosios GPS informacija saugoma vidinėje atmintyje arba išoriniame įrenginyje, pavyzdžiui, atminties kortelėje. Vėliau išsaugota informacija perkeliama į kompiuterį ir analizuojama. Kartais saugomi duomenys automatiškai siunčiami internetu ir parsisiunčiami tam tikrais taškais arba prašomi važiuojant.

Kokios išmaniųjų telefonų programos gali rodyti GPS vietą?

Pavyzdžiui, šių puikių žemėlapių ieškokite „Google Play“ arba „App Store“.:
  • Google maps
  • Mapy.cz


Kaimas su keliu Kaimas su keliu
Image license: https://tools2boost.com/license
Gamta su medžiais Gamta su medžiais
Image license: https://tools2boost.com/license
Žemės ūkio laukas Žemės ūkio laukas
Image license: https://tools2boost.com/license

Kaip GPS technologija keičia navigaciją, kartografiją ir kasdienį gyvenimą

Pasaulinė vietos nustatymo sistema (GPS) - tai palydovų tinklas, leidžiantis naudotojams gauti informaciją apie buvimo vietą. Tai labai svarbi navigacijos priemonė, kurią naudoja vairuotojai, keliautojai ir daugelis kitų specialistų. GPS taip pat yra naudingas įrankis kasdieniame gyvenime; jis gali nurodyti, kur yra reikalingas daiktas, ir padėti sekti kelis asmenis.

GPS imtuvas leidžia naudotojams lengvai rasti savo buvimo vietą. Jį sudaro palydovinio siųstuvo ir imtuvo įrenginiai, kurie veikia kartu ir nustato asmens buvimo vietą. Palydovas perduoda duomenis, kurie imtuvui nurodo, kur esate. Tuomet imtuvas apdoroja duomenis ir parodo juos žemėlapyje. GPS veikia visur, kur gerai matomas dangus ir yra aiškus signalo kelias į palydovą. Jis ypač naudingas aplinkoje, kurioje gausu lapijos, pavyzdžiui, džiunglėse, dykumose ir kalnuose.

GPS technologija suteikė galimybę stebėti ir kartografuoti Žemės aplinką neregėtu greičiu ir itin tiksliai. Labai tikslūs atominiai laikrodžiai sinchronizuoja visas palydovų perduodamas koordinates. Tai leidžia tiksliai sekti laiką, o tai labai naudinga registruojant įvykius ar atliekant kitus skaičiavimus. Koordinatėmis taip pat galima apskaičiuoti bet kurio Žemės paviršiaus taško ilgumos ir platumos reikšmes. Dėl to įvyko revoliucija kartografijoje, meteorologijoje, geodezijoje, geopolitikoje ir daugelyje kitų mokslo ir technologijų sričių.

GPS turi daugybę pritaikymo būdų; ji gali būti naudojama automobiliuose, orlaiviuose, laivuose ir net kosminiuose aparatuose. Jis ypač naudingas keliautojams, kuriems po dienos pėsčiųjų žygių reikia rasti kelią namo. Savo GPS įrenginyje galite nustatyti kursą ir leisti, kad jis padėtų jums saugiai grįžti namo. Jį taip pat galite naudoti patalpose, kad rastumėte kelią po namus ar biurą ir nepasiklystumėte.

GPS naudojimo trūkumas yra tas, kad jūsų buvimo vietą galima nustatyti, jei esate palydovo signalo veikimo zonoje. Žmonės, gyvenantys miestuose ar kaimo vietovėse, neturintys prieigos prie signalo, kartais randa savo buvimo vietos nutekėjimą internete, kai naudojasi mobiliuoju telefonu. Visada galite išjungti GPS funkciją telefone, jei norite išlikti anonimiški, kai naudojate telefoną viešose vietose. Tačiau yra būdų, kaip apeiti šią problemą, jei gyvenate miesto vietovėje, kurioje yra gera signalo prieiga. Visada galite naudoti miesto maskuojamąjį kostiumą, kad naudodamiesi GPS viešosiose erdvėse taptumėte neatpažįstami - taip jūsų buvimo vieta nebebus sekama.

GPS tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo sudedamąja dalimi; šiandien ją naudojame navigacijai ir geografinių duomenų taškų skaičiavimui visur, kur tik einame, tačiau rytoj tai pasikeis, nes atrasime daugiau šios technologijos panaudojimo būdų. Visi žino, kokia svarbi ši technologija; kitą kartą, kai būsite dykumoje, išsitraukite GPS įrenginį ir pamatysite, koks neįkainojamas jis taps!