Tools2Boost

Nemokama naudinga programinė įranga internete

Dabartinis laikas

Laikykitės sinchronizacijos su pasaulinėmis laiko juostomis! Mūsų puslapyje rodomas dabartinis laikas didžiuosiuose pasaulio miestuose, todėl galėsite lengvai planuoti susitikimus, derinti veiksmus su tarptautiniais kontaktais ir palaikyti ryšį visuose žemynuose. Būkite punktualūs ir organizuoti, turėdami tikslią įvairių laiko juostų informaciją vienoje vietoje.

Dabartinis laikas (jūsų naršyklės laiko juosta):
 

Pacific/Auckland
 

Australia/Sydney
 

Asia/Vladivostok
 

Asia/Tokyo
 

Asia/Seoul
 

Australia/Perth
 

Asia/Shanghai
 

Asia/Kolkata
 

Europe/Moscow
 

Europe/Kyiv
 

Europe/Berlin
 

Europe/Paris
 

Europe/Rome
 

Europe/Madrid
 

Africa/Johannesburg
 

Europe/London
 

Europe/Lisbon
 

Atlantic/Reykjavik
 

America/New_York
 

America/Chicago
 

America/Winnipeg
 

America/Denver
 

America/Los_Angeles
 

America/Anchorage
 

Laiko zonos: Pasaulinio laikrodžio sinchronizavimo istorija, nauda ir šiuolaikiniai iššūkiai

Laiko juostos - tai geografinis Žemės paviršiaus suskirstymas į atskirus regionus, kuriuose galioja tas pats standartinis laikas. Ši sistema buvo sukurta siekiant veiksmingai valdyti laiką visame pasaulyje ir sinchronizuoti veiklą, ypač spartaus bendravimo ir pasaulinio ryšio eroje. Pirmą kartą laiko juostų koncepciją 1870 m. pasiūlė Kanados geležinkelių planuotojas seras Sandfordas Flemingas. Iki jų įvedimo buvo įprastas vietinis vidutinis saulės laikas, dėl kurio kildavo nemažai painiavos, nes įvairiose vietovėse skyrėsi saulėtekio ir saulėlydžio laikas.

Žemė suskirstyta į 24 laiko juostas, kurių kiekviena apima 15 laipsnių ilgumos, o pagrindinis dienovidinis (0 laipsnių ilgumos) yra Grinvičo laiko (GMT) atskaitos taškas. Judant į rytus, kiekviena laiko juosta yra valanda į priekį, o judant į vakarus, laiko juostos atsilieka viena valanda. Tokia tvarka padeda išlaikyti laiko skaičiavimo nuoseklumą skirtinguose regionuose ir išvengti situacijų, kai, pavyzdžiui, vidurdienis vienur gali būti ankstyvą rytą, o kitur - vėlyvą popietę.

Tačiau dėl politinių, ekonominių ir socialinių veiksnių laiko juostos visame pasaulyje taikomos nevienodai. Kai kurios šalys, ypač tos, kurių teritorijos didelės, pavyzdžiui, Rusija, Kanada ir Jungtinės Amerikos Valstijos, turi kelias laiko juostas. Kitos, dažnai mažesnės valstybės, dėl ekonominio ar socialinio bendravimo gali pasirinkti tą pačią laiko juostą kaip ir kaimyninės šalys. Be standartinių laiko juostų, kai kuriuose regionuose taip pat laikomasi vasaros laiko (VVL), kai laikrodžiai pavasarį persukami į priekį, o rudenį - atgal, kad tam tikrais mėnesiais būtų geriau išnaudojama natūrali dienos šviesa.

Nepaisant laiko juostų standartizavimo privalumų, vis dar kyla sunkumų. Regionuose, esančiuose netoli laiko juostų ribos, miestai ir net namų ūkiai gali veikti skirtingu laiku, todėl gali kilti painiavos ir logistinių sunkumų. Be to, atsiradus pasauliniam bendravimui ir verslui, išaugo poreikis koordinuoti veiksmus skirtingose laiko juostose, todėl planuojant susitikimus, skrydžius ar tarptautinius sandorius būtina atsižvelgti į laiko skirtumus. Technologijoms toliau mažinant pasaulį, tikslių ir standartizuotų laiko juostų išlaikymo svarba išlieka itin svarbus šiuolaikinio gyvenimo aspektas.