Tools2Boost

Online tasuta kasulik tarkvara

Vibreeri oma seadme võrgus

Käivitage oma mobiiltelefoni või tahvelarvuti vibratsioon.

0 millisekundid
0 millisekundid
0 millisekundid
0 millisekundid
0 millisekundid
0 millisekundid


Alusta vibratsiooni


Huvitavad küsimused ja vastused vibratsioonitoe kohta

Kas minu seade (arvuti või mobiiltelefon või tahvelarvuti) toetab vibratsiooni?

GPS-i toetavad kõige sagedamini mobiiltelefonid. Proovige leida värinad oma mobiiltelefoni või tahvelarvuti seadetest.

Mis täpselt vibratsiooni tekitab?

Elektrimootor tekitab vibratsiooni.


Nutitelefonidest lennukiteni: kuidas meie keha reageerib erinevat tüüpi vibratsioonidele ja selle mõju tervisele ja tehnoloogiale

Vibratsioonid on perioodilised muutused amplituudis, sageduses või mõlemas. Neid võivad põhjustada välised jõud või sisemised mehhanismid. Meie keha reageerib erinevatele vibratsioonidele, näiteks autost, looduslikust allikast ja tööstuslikust allikast tulenevatele vibratsioonidele. Vibratsioonid on teatud sagedustel kahjulikumad. Näiteks auto ja rongi vibratsiooni mõju on sarnane mobiiltelefoni vibratsiooni mõjuga. Meie keha reageerib igat liiki vibratsioonidele ühtemoodi.

Kui me oleme autos, reageerib meie keha auto vibratsioonile samamoodi nagu mobiiltelefoni vibratsioonile. Meie südame löögisagedus suureneb ja vererõhk tõuseb, sest meie keha reageerib auto vibratsioonile samamoodi nagu mobiiltelefoni vibratsioonile. Sama juhtub ka lennukiga sõites. Meid kaitstakse enamiku lennuki mehaaniliste müra eest, kuid me reageerime siiski samale mobiiltelefoniga sarnanevale vibratsioonile, kui lennuk liigub.

Enamikul kaasaegsetel nutitelefonidel, iPadidel ja muudel mobiilivärinat saatvatel seadmetel on energia optimeerimise seaded, mis võimaldavad kasutajal kontrollida, kui kaua ta tunneb selle energiat enne aku tühjaks saamist. Enamik inimesi seab oma telefonid või tahvelarvutid kõige energiat nõudvamate ülesannete juures, et nad ei häiriks oma seadme aku kestvust. Meie keha reageerib seadme energiatarbimisele sarnaselt mobiiltelefoni vibratsioonile.

Mobiilne vibratsioon, tuntud ka kui haptiline tagasiside, viitab puutepõhiste aistingute kasutamisele teabe edastamiseks mobiilseadme kasutajale. Neid vibratsioone kasutatakse sageli koos visuaalse või kuuldava tagasisidega, et pakkuda kasutajale terviklikumat kogemust.

Üks levinumaid mobiilivibratsiooni kasutusviise on kasutaja hoiatamine sissetulevast kõnest või sõnumist. Vibreerides saab seade tõmmata kasutaja tähelepanu, tekitamata müra, mis võiks teisi ümbritsevaid häirida. See võib olla eriti kasulik seadetes, kus oodatakse vaikust, näiteks koosoleku ajal või raamatukogus.

Mobiilset vibratsiooni saab kasutada ka kasutajale tagasiside andmiseks, kui ta suhtleb seadme puuteekraaniga. Näiteks kui kasutaja puudutab virtuaalset nuppu, võib seade toimingu registreerimise kinnituseks veidi vibreerida. See võib aidata kasutajal teada saada, et tema panus on vastu võetud, ja parandada üldist kasutajakogemust.

Lisaks tagasiside andmisele saab mobiilivibratsiooni kasutada ka virtuaalreaalsuse (VR) ja liitreaalsuse (AR) kogemuste süvenemiseks. Vibreerides vastuseks kasutaja tegevusele või virtuaalkeskkonna sündmustele, saab seade aidata kasutajal tunda end kogemusega rohkem seotuna. See võib parandada VR- või AR-kogemuse üldist realistlikkust ja muuta see kasutaja jaoks nauditavamaks.