GPS-i asukoht
Vaadake oma seadme GPS (globaalne positsioneerimissüsteem) asukohta.
Avage kaart oma maailma praeguse asukohaga. Vaadake laiuskraadi, pikkuskraadi ja täpsust.
Viga:
Huvitavad küsimused ja vastused geograafilise asukoha kohta
Mis on GPS?
Milliseid teenuseid peale GPS-i veel on?
- GLONASS
- Galileo
- BeiDou
Millised seadmed toetavad GPS-i?
Miks mu telefon ei näita GPS-i asukohta?
Mis on passiivne GPS?
Millised nutitelefonirakendused on olemas GPS-asukoha kuvamiseks?
- Google maps
- Mapy.cz
Maailma avamine: kuidas GPS-tehnoloogia muudab navigatsiooni, kartograafiat ja igapäevaelu revolutsiooniliseks
Globaalne positsioneerimissüsteem ehk GPS on satelliitide võrgustik, mis võimaldab kasutajatel saada asukohateavet. See on oluline navigatsioonivahend, mida kasutavad autojuhid, matkajad ja paljud teised spetsialistid. GPS on kasulik vahend ka igapäevaelus; see võib teile öelda, kus asub vajalik ese, ja aitab teil jälgida mitut isikut.
GPS-vastuvõtja võimaldab kasutajatel oma asukoha hõlpsasti leida. See koosneb satelliitsaatjast ja vastuvõtjast, mis töötavad koos, et määrata inimese asukoht. Satelliit edastab andmeid, mis ütlevad vastuvõtjale, kus te olete. Seejärel töötleb vastuvõtja andmeid ja kuvab need kaardil. GPS töötab kõikjal, kus on selge vaade taevasse ja selge signaalitee satelliidini. See on eriti kasulik tiheda taimestikuga keskkondades, näiteks džunglites, kõrbetes ja mägedes.
GPS-tehnoloogia on võimaldanud jälgida ja kaardistada Maa keskkonda enneolematu kiirusega ja äärmiselt täpselt. Suure täpsusega aatomikellad sünkroniseerivad kõik satelliitide poolt edastatavad koordinaadid. See võimaldab jälgida aega täpselt, mis on väga kasulik sündmuste registreerimisel või muude arvutuste tegemisel. Koordinaate saab kasutada ka pikkus- ja laiuskraadide arvutamiseks mis tahes punkti kohta maapinnal. See on toonud kaasa revolutsiooni kartograafias, meteoroloogias, geodeesias, geopoliitikas ja paljudes muudes teaduse ja tehnoloogia valdkondades.
GPSil on palju rakendusi; seda saab kasutada autodes, lennukites, laevadel ja isegi kosmosesõidukites. Eriti kasulik on see matkajatele, kes peavad pärast päevast matkamist koju tagasi leidma. GPS-seadmes saab määrata kurssi ja lasta sellel end turvaliselt koju juhatada. Võite seda kasutada ka siseruumides, et leida tee oma kodus või kontoris ilma eksimata.
GPS-i kasutamise puuduseks on see, et teie asukoha saab kindlaks teha, kui olete satelliidisignaali levialas. Inimesed, kes elavad linnades või maapiirkondades, kus puudub juurdepääs signaalile, leiavad mõnikord oma asukoha lekkinud internetis, kui nad kasutavad oma mobiiltelefoni. Kui soovite telefoni avalikus kohas kasutades jääda anonüümseks, võite GPS-funktsiooni alati välja lülitada. Kui elate linnapiirkonnas, kus on hea signaalile juurdepääs, on siiski võimalik seda probleemi vältida. Te võite alati kasutada linnakostüümi, et muuta end GPS-i kasutamisel avalikus ruumis tuvastamatuks - see peatab teie asukoha jälgimise.
GPS on muutunud meie igapäevaelu asendamatuks osaks; me kasutame seda täna navigeerimiseks ja geograafiliste andmete arvutamiseks kõikjal, kuhu me täna läheme, kuid see muutub homme, kui me avastame selle tehnoloogia jaoks rohkem kasutusvõimalusi. Kõik teavad, kui oluline see tehnoloogia on; kui te järgmine kord looduses viibite, võtke oma GPS-seade välja ja vaadake, kui hindamatuks see muutub!