Tools2Boost

Online ingyenes hasznos szoftverek

Rezgés a készüléken online

Indítsa el a mobil vagy a táblagép rezgését.

0 ezredmásodperc
0 ezredmásodperc
0 ezredmásodperc
0 ezredmásodperc
0 ezredmásodperc
0 ezredmásodperc


Indítsa el a vibrációt


Érdekes kérdések és válaszok a rezgéstámogatásról

Támogatja a készülékem (számítógép, mobil vagy táblagép) a rezgést?

A GPS-t leggyakrabban a mobiltelefonok támogatják. Próbálja meg megtalálni a rezgéseket a mobiltelefon vagy a táblagép beállításaiban.

Pontosan mi okoz rezgéseket?

Az elektromos motor rezgéseket kelt.


Az okostelefonoktól a repülőgépekig: Hogyan reagál a testünk a különböző típusú rezgésekre, és milyen következményekkel jár ez az egészségre és a technológiára nézve?

A rezgések az amplitúdó, a frekvencia vagy mindkettő periodikus változásai. Okozhatják külső erők vagy belső mechanizmus. Testünk különböző rezgésekre reagál, például egy autóból, természetes forrásból és ipari forrásból származó rezgésekre. A rezgések bizonyos frekvenciáknál károsabbak. Például az autó és a vonat rezgéseinek hatása hasonló a mobiltelefon rezgéseinek hatásaihoz. Testünk mindenféle rezgésre ugyanúgy reagál.

Amikor autóban ülünk, a testünk ugyanúgy reagál az autó rezgéseire, mint a mobiltelefon rezgéseire. A szívverésünk megemelkedik, és a vérnyomásunk megemelkedik, mert a testünk ugyanúgy reagál az autó rezgéseire, mint a mobiltelefon rezgéseire. Ugyanez történik, amikor repülőn utazunk. A repülőgép mechanikus zajainak nagy részétől védve vagyunk, de a repülőgép mozgása közben mégis ugyanarra a mobiltelefonhoz hasonló rezgésre reagálunk.

A legtöbb modern okostelefon, iPad és más, mobilrezgéseket küldő készülék rendelkezik energiaoptimalizálási beállításokkal, amelyekkel a felhasználó szabályozhatja, hogy mennyi ideig érezze az energiáját, mielőtt lemerül az akkumulátora. A legtöbb ember a telefonját vagy táblagépét a leginkább energiaigényes feladatoknál állítja be, hogy ne zavarja meg a készülék akkumulátorának élettartamát. A testünk ugyanúgy reagál a készülék áramfelvételére, mint a mobiltelefon rezgésére.

A mobil rezgések, más néven haptikus visszacsatolás, érintésalapú érzetek használatát jelentik információk közlésére a mobileszköz felhasználója felé. Ezeket a rezgéseket gyakran vizuális vagy auditív visszajelzéssel együtt használják, hogy átfogóbb élményt nyújtsanak a felhasználónak.

A mobil rezgések egyik gyakori felhasználási módja a felhasználó figyelmeztetése a bejövő hívásokra vagy üzenetekre. A rezgéssel az eszköz felhívhatja a felhasználó figyelmét anélkül, hogy olyan zajt kelthetne, amely zavarná a környezetében lévőket. Ez különösen hasznos lehet olyan környezetben, ahol csend várható, például egy értekezleten vagy egy könyvtárban.

A mobil rezgések arra is használhatók, hogy visszajelzést adjanak a felhasználónak, amikor kapcsolatba lépnek az eszköz érintőképernyőjével. Például, amikor a felhasználó megérint egy virtuális gombot, az eszköz enyhén rezeghet, hogy megerősítse a művelet regisztrálását. Ez segíthet a felhasználónak abban, hogy megtudja, hogy a bemenetet megkapta, és javíthatja az általános felhasználói élményt.

A mobil rezgések a visszacsatoláson túl a virtuális valóság (VR) és a kiterjesztett valóság (AR) élmények elmerülésének fokozására is használhatók. A felhasználó cselekedeteire vagy a virtuális környezet eseményeire reagálva rezgéssel az eszköz hozzásegítheti a felhasználót ahhoz, hogy jobban kapcsolódjon az élményhez. Ez javíthatja a VR- vagy AR-élmény általános valósághűségét, és élvezetesebbé teheti a felhasználó számára.