Konvertēt baits un tā reizinātāji
Aizpildiet vienu no baitu reizinājumiem un skatiet konvertēšanu.
Interesanti jautājumi un atbildes par baitu un tā daudzkārtņiem
Kas ir 1 baits?
Cik liela ir diskete?
Cik liels ir kompaktdisks?
Izpratne par digitālajām glabāšanas vienībām: No baita līdz terabaitam
Digitālo datu glabāšanas un pārsūtīšanas jomā tādas vienības kā baits, kilobaits, megabaits, gigabaits un terabaits ir kļuvušas par mūsu ikdienas vārdu krājuma daļu. Tās tiek izmantotas, lai kvantitatīvi izteiktu digitālo datu apjomu, ar ko mēs ikdienā strādājam - vai tie būtu faili, ko mēs saglabājam, filmas, ko mēs straumējam, vai milzīgas datu kopas, ko analizē uzņēmumi.
Bajts ir informācijas pamatvienība datorsistēmās, un to bieži saīsināti apzīmē ar "B". Tas sastāv no 8 bitiem, kur katrs bits ir binārais cipars, kas var būt vai nu 0, vai 1. Bajtus parasti izmanto, lai datora atmiņā attēlotu vienu teksta zīmi. Piemēram, ASCII rakstzīmi "A" binārajā rakstībā apzīmē ar baitu 01000001.
Kilobaiti (KB) ir lielāka digitālās informācijas vienība, ko veido 1024 baiti. Kilobaiti bija izplatīta mērvienība laikā, kad atmiņas ietilpība bija daudz mazāka nekā mūsdienās. Ar kilobaitiem joprojām var nākties saskarties, strādājot ar vienkāršiem teksta failiem vai konfigurācijas failiem, kuriem nav nepieciešams daudz vietas. Teksta failā, kura apjoms ir 1 KB, var būt aptuveni viena vienkārša teksta lappuse.
Megabaiti (MB) sastāv no 1024 kilobaitiem katrs, un tie ir kļuvuši par standarta mērvienību mazāku digitālo multivides failu, piemēram, MP3 vai JPEG attēlu, mērīšanai. 5 MB liels fails ir pietiekami liels, lai saturētu aptuveni minūti augstas kvalitātes audioieraksta vai vidēji augstas izšķirtspējas attēlu. Megabaitus bieži izmanto arī lietojumprogrammu vai programmatūras atjauninājumu lieluma noteikšanai.
Gigabaitos (GB) ir 1024 megabaiti, un mūsdienās tos parasti izmanto lielākajai daļai atmiņas nesēju, piemēram, cietajiem diskiem, SSD un atmiņas kartēm. Vienā gigabaitā var glabāt lielu daudzumu augstas kvalitātes audio, video vai tūkstošiem teksta dokumentu. Piemēram, standarta DVD diskā var ievietot aptuveni 4,7 GB datu, un daudzu viedtālruņu atmiņas ietilpība ir no 32 GB līdz 256 GB vai vairāk.
Terabaiti (TB) sastāv no 1024 gigabaitiem, un tos izmanto lielākiem glabāšanas risinājumiem. Tos parasti izmanto mūsdienu ārējos cietajos diskos, tīkla datu glabāšanas (NAS) ierīcēs un datu centros. Vienā terabaitā var glabāt aptuveni 250 000 augstas kvalitātes MP3 failus vai aptuveni 1000 stundas standarta izšķirtspējas video. Līdz ar 4K video, lielo datu analītikas un sarežģītu simulāciju parādīšanos pat terabaiti sāk šķist mazāk ietilpīgi nekā agrāk.
Šīs vienības palīdz mums izprast un pārvaldīt milzīgo datu apjomu, kas ir kļuvuši par neatņemamu mūsu personīgās un profesionālās dzīves sastāvdaļu. Tā kā mūsu vajadzība pēc datu uzglabāšanas turpina pieaugt, mēs, visticamāk, arvien biežāk sāksim strādāt ar vēl lielākām vienībām, piemēram, petabaitiem, eksabaitiem un vēl lielākām vienībām.